Spritz Tramonti – gotowy drink na letnie dni

Spritz Tramonti – gotowy drink na letnie dni

Radosna praktyka, która wypełnia Włochom czas od zakończenia dnia pracy do wieczornej kolacji to słynne aperitivo. Słowo pochodzi od łacińskiego apero, czyli „otworzyć” – to znak, że nadszedł czas, aby pobudzić apetyt i otworzyć się na nadchodzącą noc – napić się czegoś orzeźwiającego i podjadając smakowite przekąski swobodnie pogawędzić z przyjaciółmi.

Klimat aperitivo znamy już nie tylko z włoskich filmów, ponieważ wpisuje się on powoli w rytm wszystkich europejskich miast – stoliki na gwarnym miejskim skwerze, zgrabny kieliszek u każdego w ręce, okulary przeciwsłoneczne i złoty zachód słońca – to jest właśnie esencja aperitivo!

Smakowite połączenie

W naszej kulturze napiętych harmonogramów i coraz bardziej powszechnej pracy z domu nie zawsze da się uciec na małe aperitivo z przyjaciółmi. Dlatego warto wprowadzić je również do domów – w końcu, dlaczego nie cieszyć się lekkim i orzeźwiającym drinkiem przy kawowym stoliku albo na balkonie? Jedną z najlepszych rzeczy w aperitivo jest jego elastyczność. Dobieranie wina do jedzenia to fajna sprawa, ale niekoniecznie po całym dniu ciężkiej pracy. Oliwki, chipsy, orzeszki, domowy hummus, guacamole – do orzeźwiających szprycerów pitych podczas aperitivo pasuje praktycznie wszystko, co można beztrosko podjadać. Oczywiście najważniejszym elementem aperitivo jest to, co w kieliszku. W letnie dni smakosze będą poszukiwać czegoś niskoalkoholowego, odświeżającego i przede wszystkim przyjemnego w piciu.

Gotowy drink o smaku lata

Spritz Tramonti to zwiewny, dobrze zbalansowany koktajl na bazie wina musującego, soku owocowego oraz ziół, który zaprasza do wspaniałego świata włoskiego aperitivo. Jest niezobowiązujący i pyszny, pasuje do niego cała gama smaków – słodki, słony i pikantny. Co więcej, Spritz Tramonti nie wymaga odmierzania składników – jest gotowy do picia. Wystarczy tylko trochę lodu, plasterek pomarańczy i możemy serwować niezwykle efektowny napój – idealny na gorące letnie dni, lunch z przyjaciółmi, wieczorny relaks albo wyjątkowe okazje, które nie przewidują wysokoprocentowych alkoholi. Można go również sączyć przed telewizorem, a nawet w blasku komputerowego ekranu – jeśli w imię relaksu, to jest to zupełnie zrozumiałe.

Poprzedni artykuł

Poprzedni artykuł

Piątkowa domówka z Kumalą!

Następny artykuł

Prezentujemy wyjątkową linię win Kumala!

Następny artykuł
Do góry
Faktoria

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat? Strona dostępna jest tylko dla użytkowników pełnoletnich.
© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Faktoria Win
Faktoria

Przy kieliszku wina
delektuj się inspiracjami od Faktorii Win.

Dołącz do naszego newslettera.
Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od spółki EUROCASH S.A. Z siedzibą w Komornikach ul. Wiśniowa 11, 62-052 Komorniki, newslettera zawierającego treści marketingowe dotyczące oferty EUROCASH S.A. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EUROCASH S.A. z siedzibą w Komornikach ul. Wiśniowa 11, 62-052 Komorniki. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu subskrypcji do newslettera oferty EUROCASH S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani/Panu prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych w zakresie skorzystania z usługi czatu jest EUROCASH S.A. z siedzibą w Komornikach, ul. Wiśniowa 11, 62-052 Komorniki. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu obsług Pani/Pana zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani/Panu prawach, znajduje się Polityce Prywatności.