Rześki toast na Dzień Kobiet. Jakie wino wybrać?

Rześki toast na Dzień Kobiet. Jakie wino wybrać?

Jak obchodzić dziś Dzień Kobiet, by spełniać marzenia kobiet? Dawne zwyczaje odeszły, a kobiety może nie są dziś bardziej wymagające, ale mają całkiem odmienne potrzeby…

Coraz mniej osób pamięta czasy, w których Dzień Kobiet kojarzył się z paczką rajstop, goździkiem i czekoladopodobnymi przebojami PRL-u. My wciąż mamy wielki sentyment do tego typu podarunków, ale zwyczaje się zmieniają. Na co współczesne kobiety najchętniej wymieniłyby te legendarne upominki? Cięte kwiaty z pewnością na sadzonki – nadchodzi wiosna, która wpuszcza do naszych mieszkań coraz więcej upragnionych promieni słonecznych, a dla kolejnej rośliny zawsze znajdzie się kawałek parapetu. Pragmatyzm jest w dalszym ciągu mile widziany, jednak rajstopy nie są już dobrem deficytowym. Dzisiaj deficytowy jest czas, szczególnie o poranku, dlatego dobrym pomysłem na prezent będzie śniadanie do łóżka. Stosik apetycznych pankejków lub po prostu francuski tost z owocami, a do tego kieliszek różowego wina. Tak drodzy Panowie, nie ma nic prostszego! Jeśli gotowanie nie jest Waszą mocną stroną, to Internet przyjdzie Wam z pomocą – w sieci znajdziecie mnóstwo śniadaniowych przepisów. Do kieliszka wlejcie Relumbron White Zinfandel z dojrzewających w kalifornijskim słońcu winogron. Docenią je wszystkie miłośniczki różowych win półsłodkich, jak i każda fanka słodkiego, lekko rozpustnego śniadania.

Dzień kobiet można świętować na milion sposobów, ale bez względu na to, czy będzie to kolacja we dwoje, babskie wyjście, czy impreza ze znajomymi, dobre wino – najbardziej kobiecy ze wszystkich alkoholi – jest ważnym elementem tej celebracji. Jeśli moglibyśmy wybrać tylko jedno, uniwersalne wino, które pasuje zarówno do charakteru tego święta, pory roku i różnych kobiecych gustów, byłoby to białe wino półwytrawne, np. wyśmienite Beaux Arts ze szczepu Chardonnay. Francuski winiarz, autor tego trunku, jest miłośnikiem sztuki, który w winie odnalazł ujście dla swojej artystycznej energii. Używając wszystkich zmysłów wybiera i łączy ze sobą winogrona, z których powstają unikatowe wina. Takie umiejętności z pewnością uwiodą niejedną kobietę. Beaux Arts to wino pełne i złożone, ale wciąż delikatne i przyjemne. Charakterystyczny dla niego bukiet dojrzałych owoców doskonale współgra z rybami, owocami morza i sałatkami, choć jego smak jest wystarczająco bezpieczny, aby pić je solo.

Mamy dla Was propozycję. <strong>Niech Dzień Kobiet pojawia się w Waszym kalendarzu częściej</strong>, nie tylko 8 marca. Niech to nie będzie jedynie akt adoracji ze strony mężczyzn, ale również <strong>gest kobiet w stronę kobiet!</strong> Drobne przyjemności sprawiają, że życie jest piękniejsze, a wino, niekoniecznie to z najwyższej półki, nadaje mu jeszcze lepszy smak.

Proponowane wina

placeholer-small
21.99*cena sugerowana

Relumbron White Zinfandel

Bartex
różowe półsłodkie kwiatowe nuty smakowe
 
placeholer-small
29.99*cena sugerowana

Beaux Arts Chardonnay

Groupe Uccoar
białe półwytrawne nuty smakowe żółtych owoców
 
Poprzedni artykuł

Poprzedni artykuł

Odkryj tajemnice zaklęte w winie

Następny artykuł

Pączki i wino? Poznaj niezwykłe połączenie idealne na Tłusty Czwartek!

Następny artykuł
Do góry
Faktoria

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat? Strona dostępna jest tylko dla użytkowników pełnoletnich.
© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Faktoria Win
Faktoria

Przy kieliszku wina
delektuj się inspiracjami od Faktorii Win.

Dołącz do naszego newslettera.
Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od spółki EUROCASH S.A. Z siedzibą w Komornikach ul. Wiśniowa 11, 62-052 Komorniki, newslettera zawierającego treści marketingowe dotyczące oferty EUROCASH S.A. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest EUROCASH S.A. z siedzibą w Komornikach ul. Wiśniowa 11, 62-052 Komorniki. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu subskrypcji do newslettera oferty EUROCASH S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani/Panu prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych w zakresie skorzystania z usługi czatu jest EUROCASH S.A. z siedzibą w Komornikach, ul. Wiśniowa 11, 62-052 Komorniki. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu obsług Pani/Pana zapytania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Pani/Panu prawach, znajduje się Polityce Prywatności.